Yemek Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

0 25

Yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli? En kaliteli yemek masası modelleri nelerdir? Gelin bütün bu modellere göz atalım.

Her evin olmazsa olmazlarından bir tanesi de yemek masasıdır. Zira ev halkının gerek masa ihtiyacını giderebileceği ve gerekse yemek yiyebileceği bir aracı olması şarttır. Bazen salonda, bazen ev koridorunda, bazen bahçede ve bazen de mutfakta bulunan bu masa neredeyse her gün kullanılır. Her gün kullanmakta olduğunuz bir aracı da kaliteli seçmeniz şart. Zira unutmayın ki hem misafirleriniz ve hem de siz aktif olarak bu masayı kullanacaksınız. Dolayısıyla masanızın dekoratif anlamda son derece şık olması gerekir. Peki yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yemek Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

  • İşlevsellik
  • Oda şekli
  • Konumlandırma
  • Dekorasyon

Masa seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmakta. Bu hususlardan en önemlilerini sizlere liste şeklinde sunuyoruz. Siz de listemizdeki tavsiyelerimizi göz önünde bulundurarak masa seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece çok daha verimli ve sağlıklı masalar seçeceğinize emin olabilirsiniz. Listemizdeki bütün tavsiyeleri mümkün olduğunca genel bazda almaya çalıştık. Tavsiyelerimiz hemen hemen her ev ve her kullanım tipi için uygun olacaklar. Bu bağlamda siz de kendi şartlarınıza göre tavsiyelerimizi rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda konu hakkındaki şahsi fikirlerinizi de yorumlar kısmından bize iletmeyi unutmayın. O halde gelin yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli birlikte göz atalım.

Masa

İşlevsellik

Evinize bir eşya satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk husus işlevselliktir. Dekoratif olarak her ne kadar güzel bir eşya alırsanız alın işlevselliğin yanındaki önemi solda sıfır kalacaktır. Dolayısıyla kullanışlı bir masa almaya özen gösterin. Bu bağlamda açılıp kapanabilen, sağlam, yeri geldiğinde genişleyebilen masalara yönelebilirsiniz. Bu tip masalar hem kullanım hem de dekoratif açıdan son derece faydalıdırılar. Üstelik işlevsellik bazında son derece sağlıklı olan bu tip masaların 2021 yılında çok da moda olduklarını belirtelim. Eğer bu senenin trendine uyan bir masa seçimi yapmak istiyorsanız da bahsettiğimiz modellere göz atabilirsiniz. Yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk cevabı işlevsellik olmakta.

Yemek Masası

Oda Şekli

Alacağınız her masanın oda şeklinizi tamamlaması gerektiğini unutmayın. Eğer kare şeklindeki odanıza küp bir masa alırsanız ortaya hiç iyi bir görüntü çıkmayacaktır. Aynı şekilde tam olarak kare ya da dikdörtgen olmayan odanıza da bu tipteki masalar almak pek sağlıklı değil. Bu bağlamda yapacağınız tercihleri odanızın şekline göre yapın. Eğer kare bir odanız varsa kare masa alın. Aynı şekilde dikdörtgen odanız için de dikdörtgen masa. Yuvarlak masaların hemen hemen her odaya uyumlu olduklarını belirtelim. Üçgen masa tipleri de küçük odalarda son derece şık durabilmekte. Bahsettiğimiz bu hususları dikkate alarak siz de güzel ve kaliteli bir oda dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Konumlandırma

Masanızı nereye konumlandıracağınıza çok iyi karar vermeniz gerekiyor. Birçok kişinin kötü masa konumlandırmasından ötürü dekoratif bazda hoş bir görüntü sağlayamadığını bilmekteyiz. Bu sebepten dolayı kaliteli ve şık görünümlü masalar ne yazık ki boşa gidebilmekteler. Zira hoş bir görüntü sunmayan bu masaların haliyle kullanımı da pek keyifli olmuyor. Size tavsiyemiz masa seçimi esnasında evinizin fotoğraflarına bakarak beğendiğiniz masayı nereye konumlandıracağınızı belirlemeniz yönünde. Unutmayın ki seçtiğiniz bir masanın tek başına çok güzel olması mümkün. Lakin belki de evinizin için doğru olan ürün o değildir. Dolayısıyla güzel masa kavramını evinizin tasarımını da hesaba katmak suretiyle yapmalısınız.

Yemek Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Yemek Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli: Dekorasyon

Masa almış olduğunuzu farz edin. Peki bu masayı hangi dekorasyonla süsleyeceksiniz? Bunun için elbette ki bir şeyler düşünmeniz gerekiyor. Unutmayın ki odanız aslında masanızla birlikte bir bütündür. Seçtiğiniz her dekoratif öğenin bu bütünü tamamlaması gerekir. Dolayısıyla alacağınız masayı seçeceğiniz dekorasyon öğelerine göre de belirlemeyi unutmayın. Bu sayede çok daha güzel ve şık tasarımlar ortaya çıkartmanız mümkün. Kaliteli dekorasyonlarla beraber masanız olduğundan çok daha fazla şık gözükecektir. Yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli hususundaki bir diğer kriter dekoratif öğeler oluyor.

Eğer yemek masası dışında bilgisayar masası seçimi de yapacaksanız bu içeriğimize göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.