Giyinme Odası Nasıl Hazırlanır ve Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

0 31

Giyinme odası nasıl hazırlanır ve dekorasyon fikirleri nelerdir? Fazla eşyası olanlar için en çok kullanılan odayı tanıtıyoruz.

Günümüzde küçük ve kompakt odalara eşya sığdırmak son derece zor bir hal aldı. Özellikle kalabalık evlerde ya da normalden daha fazla eşyaya sahip olan bireylerin yaşadığı evlerde bu durum öne çıkmakta. Eğer sizin de evinizde fazla eşya varsa endişelenmenize gerek yok. Bu konuda yalnız değilsiniz. Bunun için bir giyinme odası çözümü oluşturma şansınız mevcut. Giyinme odası ile beraber eşyalarınızı o odada depolama ve o odada giyme şansına sahipsiniz. O halde gelin bu tip bir odanın nasıl hazırlanacağına göz atalım.

Eşya Odası

Giyinme Odası Nasıl Hazırlanır?

  • Dizayn Seçimi
  • Dolap Seçimi
  • Raf ve Askılık Seçimi
  • Ayna Seçimi

Giyinme odaları temelde üst taraftaki listede verdiğimiz unsurlar üzerine kuruludurlar. Bu unsurları doğru bir şekilde planlar ve seçerseniz son derece kullanışlı bir oda tasarımı yapmanız mümkün. Öncelikle giyinme odanızın dizaynını oluşturun. Zira böylece eşya seçimi daha kolay olacaktır. Sonrasında ise odanıza alacağınız dolapları, rafları, askılıkları ve aynaları seçin. Tavsiyemiz olabildiğince büyük iki adet boy aynası kullanmanız ve birden fazla askılık-raf tercih etmeniz yönünde olacak. Elbette ki bu unsurlar odanızın büyüklüğüne göre de değişebilmekte. Bu noktada seçim ve ayarlamalar tamamen size kalmış durumda. Çok raflı dolaplar, askılıklar, ayakkabı rafları ve aynalar derken odanızı olabildiğince işlevsel tutmaya çalışın. Unutmayın ki o odada sadece giyineceksiniz. Odanızı dekoratif öğelerle beraber doldurmanıza ve küçültmenize gerek yok.

Giyinme Odası Nasıl Hazırlanır

Dekorasyon Fikirleri

Genellikle dikine uzun olan giyinme odalarında ayna kullanımı çok önemli oluyor. Zira karşılıklı olarak birbirlerine bakan aynalar hem daha geniş bir görüntü kazandırırken hem de daha işlevsel oluyorlar. Aynı zamanda üçgen tipi odalarda da dolap seçimi çok önemli. Kare tipi odalarda ise eşit derecede uzaklıkta olan aynaları farklı amaçlarla konumlandırabilirsiniz. Örneğin ayakkabı aynalığı, boy aynalığı, kıyafet aynalığı gibi seçenekleriniz mevcut. Giyinme odası nasıl hazırlanır sorusu hakkında daha fazla bilgi almak adına giyinme odası dekorasyon fikirleri yazımıza göz atın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.