Giyinme Odası Dekorasyon Fikirleri Nelerdir

0 37

Giyinme odası dekorasyon fikirleri nelerdir? Bir kıyafet odası nasıl tasarlanmalı? Gelin bu konuyu bütün ayrıntılarıyla inceleyelim.

Günümüzde çok az evde kıyafet odası olduğu bilinen bir gerçek. Zira insanlar genellikle az çeşit kıyafet giymeyi ya da eskiyen kıyafetlerini değiştirmeyi tercih ediyorlar. Fakat çok çeşit kıyafet giyen, eskiyen kıyafetlerini atmasına rağmen hâlâ kıyafet fazlalığı olan insanlar olduğunu biliyoruz. Bu insanların giysilerini yatak odalarında bulunan basit dolaplara yerleştirememekteler. Çünkü kıyafetlerin sayısı ve fazlalığı buna elverişli değildir. Bu gibi bir durumda evin bir bölümünü giyinme odası olarak değerlendirmek son derece mantıklı olacaktır. Peki en iyi giyinme odası dekorasyon fikirleri nelerdir? Gelin 2021 yılının trend modellerine yakından göz atalım.

Giyinme Odası Dekorasyon Fikirleri

  • Aynalı Giyinme Odası Dekorasyon
  • Düz Yapı
  • Led Işıklandırma
  • Geniş Tasarım

2021 yılında en trend olan modellerin genellikle fazla gösterişe sahip olmayan, desensiz ve düz renklerden oluştuğunu görmekteyiz. Fakat elbette ki siz bu ölçütlerin aksini seviyorsanız kendi arzularınıza göre bir dekorasyon tasarlayabilirsiniz. Bu noktada tarafınıza ileteceğimiz tavsiyelerle beraber herhangi bir zorluk yaşamadan en iyi alternatifleri seçeceğinize emin olabilirsiniz. Kıyafet odası tasarlarken dikkat etmeniz gereken en önemli temel unsurlar ayna ve gardırop boyutlarıdır. Giyinme odası dekorasyon fikirleri arasındaki alternatifleri değerlendirirken muhakkak odanızda aynalar kullanmaya ve gardırobunuzu kıyafetleri alacak kadar geniş seçmeye özen gösterin. Güzel bir dekorasyon yapacağım derken işlevselliklerden vazgeçmemenizi öneriyoruz.

gardırop odası

Aynalı Giyinme Odası Dekorasyon

Her giyinme odasında ayna bulunması şarttır. Kıyafetlerinizi o odada değiştireceğinizi, çıkartacağınızı ve test edeceğinizi varsayarsak bu durum zaruridir. Lakin neden odanızın genel tasarımını tamamen aynalardan oluşturmayasınız ki? Bu durumda hem son derece şık bir görüntü elde etmiş olur hem de ayna ihtiyacınızı en iyi şekilde gidermiş olursunuz. Bunun için odanızı geniş boy aynalarıyla süsleyin. Ardından da boy aynalarının önüne kıyafetlerinizi askılıklar aracılığıyla yerleştirin. Böylece kıyafetlerinizin aynalardan yansımasından faydalanarak şahane bir görünüm oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda kullandığınız kapat dolaplarını da aynalarla tasarlamak suretiyle bu görünümü elde etmeniz mümkün. Giyinme odası dekorasyon fikirleri arasında aynalı yapılar son derece dikkat çekmekte.

Giyinme odası dekorasyon fikirleri

Düz Yapılı Odalar

Düz yapılı odalar en sık tercih edilen giyinme odası türleri arasında. Yapımlarının son derece kolay olması, hemen hemen her ortama uyum sağlamaları ve maliyet açısından da ucuz olmaları bu sonucu doğruyor. Düz yapılı odalar için yapmanız gereken şey çok basit. Odanızın genişliğine göre düz ve büyük bir gardırop satın alarak işe koyulabilirsiniz. Bu gardırobu boylamasına kullanmayı ve odanıza en iyi oturacak şekilde yerleştirmeyi unutmayın. Ardından gardırop bitişine ya da oda köşelerinden bir tanesine boy aynası yerleştirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Giyinme odası dekorasyon fikirleri arasından düz yapılı odaların sıklıkla tercih edildiğini yeniden belirtmiş olalım.

led ışıklandırma

Led Işıklandırma

Kıyafetlerinizin üst tarafından yansıyan ledlerin son derece hoş gözüktüğünü hiç düşündünüz mü? Peki bu sistemi ya da buna benzer bir sistemi daha önce denediniz mi? Cevabınız hayır ise mutlaka denemelisiniz. Kıyafetlerinize gardırobunda asılı dururken bakmaya doyamayacaksınız. Bunun için estetik açıdan son derece hoş gözüken, aynı zamanda işlevselliği de bir o kadar arttıran led ışıklandırma sistemini kullanmanız mümkün. Tek yapmanız gereken satın aldığınız gardıroba led şeritler yaptırtmak olacaktır. Aynı zamanda halihazırda bünyesinde led şerit barındıran bir gardırobu da satın alabilirsiniz.

geniş tasarım

Geniş Tasarım

Geniş tasarımlı oda modelleri tercih ederken giyinme odası dekorasyon fikirleri arasında bulunan diğer fikirlerden de ilham alabilirsiniz. Çünkü eğer geniş bir alana sahipseniz yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok demektir. İster odanızın bir kısmını aynalardan oluşturabilir, ister geniş gardırop modelleri tercih edebilir ve isterseniz de led ışıklandırmalarla beraber odanıza renk katabilirsiniz. Geniş tasarım odalar yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus odanızı dekoratif bazda süslemektir. Geniş odalarda rakiplerine kıyasla değerlendirilebilecek çok daha fazla alan bulunur. Bu alanları dekoratif eşyalarla değerlendirmeniz elbette ki mümkün. Kıyafet odaları için özel tasarlanmış olan mini askılık modellerini, çeşitli heykelleri, resimler, duvar süslemelerini aktif olarak kullanmayı unutmayın.

Giyinme odası dekorasyon fikirleri buraya kadardı. Daha fazlası için ışıklandırma yaparken dikkat edilmesi gerekenler yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.