Ev Girişi Dekorasyon Fikirleri ile Hoş Bir Karşılama Yaratın

0 20

Ev girişi dekorasyon fikirleri ile siz de misafirlerinize hoş bir karşılama yapabilirsiniz. En iyi giriş dekorasyonu fikirlerini sıraladık.

Dış kapı önü her ev için büyük bir önem taşımakta. Zira bir evden çıkarken ya da eve giriş yaparken ilk karşılaştığımız unsur burası oluyor. Dolayısıyla bu bölgenin hem dekoratif açıdan hoş gözükmesi ve hem de işlevsel olması gerekmekte. Bu bağlamda da vereceğimiz tavsiyeler bu unsurlar üzerine yoğunlaşmış olacak. O halde gelin tavsiyelerimize göz atalım.

Ev Girişi Dekorasyon Fikirleri

Ev Girişi Dekorasyon Fikirleri

  • Aynalı Giriş
  • Dekoratif Tablolar
  • Askılık
  • Giriş Ünitesi

Ev girişinize muhakkak ayna konumlandırmalısınız. Bu aynanın dekoratif olması ve mümkünse boy aynası olması da son derece sağlıklı olacaktır. Zira misafirleriniz hem içeri girerken ve hem de dışarı çıkarken bu aynadan kendilerine bakmak isteyebilirler. Aynı zamanda siz de dışarı çıkarken son bir kez kendinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Aynanın etrafına dekoratif tablolar yerleştirmeniz mümkün. Eğer koridor yapılı bir ev girişiniz varsa dekoratif tablolar son derece hoş duracaktır. Koridorun sağına ve soluna simetrik olarak yerleştirilen birkaç tablo ev girişinizi hoş bir görünüme kavuşturur. Ev girişi dekorasyon fikirleri arasında tablolar büyük yer tutmaktalar.

Işıklandırma

Giriş Ünitesi

Ev girişlerine bir ünite yerleştirmek her zaman sağlıklı bir fikir olur. Genellikle giriş aynanızın da bu üniteyle beraber olması ya da bu üniteyle uyumlu bir şekilde konumlandırılması da sağlıklı olacaktır. İlgili üniteye gerekiyorsa askılık ve benzeri işlevsel takviyeler de yapabilirsiniz. Alacağınız ünitenin kapı renginizle ve dekorasyonlarınızla uyumlu olmasına dikkat edin. Tavsiyemiz üzerine ev girişinize tablolar aldıysanız ünitenizin tablolarla uyumlu olması da sağlıklı olacaktır.

Bu ünitede işlevsellikten de taviz vermeyin. Ünitede ayakkabılık, dolap, çekmece ve benzeri kullanılabilirliklerin olması uzun vadede yararınıza olur. Eğer üniteniz masa yapısındaysa çevresine ya da üzerine farklı dekoratif öğeler satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hoş bir ışıklandırma ile de girişinizi aydınlatmanız ve çok daha hoş bir görüntüye büründürmeniz mümkün. Ev girişi dekorasyon fikirleri hakkında daha fazla bilgi almak adına ışıklandırma yaparken dikkat edilmesi gerekenlere de bakmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.