Erkek Bebekler İçin Bebek Odası Tasarım Fikirleri

0 60

Her anne baba adayı bebeğinin doğumuna yakın onun için ayırdığı odayı dizayn etmeye başlar. Bu süreç her iki cinsiyet için de farklı ilerlediği için öncelikle bu içeriğimizde sizlere erkek bebek odası tasarım fikirleri vereceğiz.

Erkek Bebek Odası Tasarım Fikirleri Nelerdir?

Bir erkek bebeğiniz olacak ve bebeğiniz doğmadan kendine ait olan odasını ona uyumlu bir şekilde dizayn etmek istiyorsanız tasarım fikirleri edinebilir ve bu fikirlerle kendi isteklerinizi harmanlayarak mükemmel bir oda yapısına ulaşabilirsiniz.

Bebek odası tasarımında öncelikle her zaman olduğu gibi mavi, yeşil, lila ya da krem renklerinden herhangi birini tercih etmelisiniz. Bu renk tonları hem bebeğiniz için uygun olacak hem de odada yer alan ışığın seviyesine göre bebeğinizi rahatsız etmeyecektir. Bu konuda kafanızda bir şeyler oturttuysanız artık önerilere geçebiliriz.

Bebeğinize Zarar Verecek Dekorlardan Kaçının

Bebek Odası Tasarım Fikirleri

Bebeğinize ait beşiğin yerleştirildiği noktanın yanında, yakınında ya da baş ucunda hiçbir şekilde dolap ya da buna benzer materyaller olmamalıdır. Bu durum bebeğinizin güvenliği açısından fazlasıyla önemli olmakla birlikte rahat hareket edilebilen bir ortam yaratacaktır.

Aydınlatmaya Dikkat Edin

Yeni doğmuş bebeklerin gözleri fazlasıyla hassas olacağı için yoğun ve direkt göze vuran ışık tonları onu rahatsız edecektir. Bu sebeple etkisi düşük ancak ortamı aydınlatma konusunda başarılı tonları tercih edin. Bu konuda muhtemelen gece lambaları ihtiyacınızı en iyi şekilde görecektir.

Mobilyaların Birbiriyle Uyumu

Bebek Odası Tasarım Fikirleri

Bir erkek bebek odası tasarım fikirleri konusunda en temel detay oda içerisine yerleştirilen eşyaların renk, yapı ve kullanılan malzeme açısından birbirine uyumlu olmasıdır. Bu uyumu yakaladığınızda odaya girdiğinizde mükemmel bir görüntüyle karşılaşacak ve aynı zamanda bebeğinize güzel fotoğraf hatıraları bırakabileceksiniz.

Mobilya Renklerinin Seçimi

Mobilyaların birbiriyle uyumu konusunda her zaman önceliğiniz renklerin uyumundan yana olmalıdır. Bu uyum sağlandığı durumlarda odanın kareografisi de mükemmel olacaktır. Erkek bebekler için her zaman trend olan renkler genellikle mavi ile başlıyor. Bu sebeple siz de ayrıcalıklı bir renk aramıyorsanız direkt olarak mavi renkli mobilyalar satın alabilirsiniz.

Her detayı dile getirdikten sonra bebek odasına ayna ya da buna benzer malzemeler koymamanızı da öneriyoruz. Bu tür eşyalar olası bir kaza durumunda hiç istenmedik sonuçlara katlanmanıza sebep olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.