Duvar Halısı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0 44

Duvar halısı dekorasyonu nasıl yapılır? Son zamanların popüler dekorasyon fikirlerinden olan duvar halılarını sizler için inceliyoruz.

Günümüzün estetik şartları farklı çözümleri ve dekorasyonları da beraberinde getirmekte. Öyle ki bu çözümler amacından çok fazla saparak gerçekten değişik yöntemleri beraberinde getiriyorlar. Ancak çok ilginçtir ki bu yöntemlerden bazıları ortaya güzel dekorasyonlar çıkartabilmekte. Bu güzel dekorasyonlardan bir tanesi de duvar halıları. Normal şartlarda yer dekorasyonu için üretilen bu tip halılar artık duvarlarımızı da süslemeye başladılar. Zira bu halıların sürekli olarak yerde kalmaları birilerin canını yakmış olacak. Günümüzde son derece hoş dekoratif öğelere sahip halılar bulunmakta. Bu halıları sadece yerde tutarak bekletmek ziyan olurdu. Neden güzel dekoratif şekillere sahip halıları duvarınızı süslemesi için kullanmayasınız ki?

Duvar Halısı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Duvar Halısı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bu tip bir dekorasyonu gerçekleştirmeden önce kendinize şu soruyu sormalısınız, “Evim duvar halısı dekorasyonu için uygun mu?”. Zira birçok evin bu tip bir dekorasyon tarzı adına uygun olmadığını gözlemlemekteyiz. Çünkü eviniz böyle bir dekorasyona uygun değilse duvar halısı kullanmanız yanlış olacaktır.

Örneğin küçük bir salonu ele alalım. Küçük salonlarda duvar halısı kullanımı son derece yanlış bir davranış. Eğer küçük salonunuzda duvar halısı kullanırsanız muhtemelen salonunuz olduğundan daha da küçük gözükecektir. Bu bağlamda küçük salonlarda her zaman küçük dekorasyonların kullanılması sağlıklıdır. Sadece büyük odalarda ya da koridorlarda duvar halısı kullanımını öneriyoruz. Böylece hem yer sıkıntısından kurtulmanız ve hem de duvar halısının bulunduğu lokasyonu olduğundan daha büyük göstermeniz mümkün.

Duvar Halısı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Boyut Seçimi

Farz edelim ki genel oda tasarımınızla son derece uyumlu bir dekorasyon bulduğunuz. Bu halının gerek çizimleri ve gerekse rengi odanıza son derece uygun. Peki halıyı duvarınıza asmak adına hangi boyutları tercih etmelisiniz? İşte bu sorunun net bir cevabı bulunmamakta. Boyut seçimi tamamen odanızın genel dekorasyonuna ve sizin zevklerinize göre şekillenmekte. Örneğin odanızın duvarlarını ve renklerini daha fazla belli etmek istiyorsanız küçük bir duvar halısı seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra dev bir duvar halısı seçerek bütün duvarınızı kaplatmanız da mümkün. Duvar halısı dekorasyonu nasıl yapılır konusunda ilgili seçim tamamen size kalmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.