Dış Duvar Kaplama Nasıl Yapılır? Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

0 97

Dış cephe kaplama malzemeleri nelerdir? Dış duvar kaplama nasıl yapılır? Konu hakkında merak edilen her şeyi sizler için yanıtlıyoruz.

Özellikle bahçeli evlerde tercih edilen dış cephe kaplatma sürecinin birçok artısı mevcut. Zira onlarca ev sahibinin de kaplamayı tercih etme nedeni bu artılar oluyor. Aynı zamanda kaplamanın apartman duvarları için de yapılması söz konusu. Gerek dekoratif olarak ve gerekse işlevsel olarak son derece hoş duran bu kaplamalar hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz, o halde gelin bu bilgilerin hepsine yakından göz atalım.

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

Dış Duvar Kaplama Nasıl Yapılır?

Dış kaplamanın temelde iki amacı bulunmaktır; bunlardan ilki yalıtım ve ikincisi ise dekorasyon. İşin yalıtım tarafını atlamanız elbette ki mümkün. Çünkü yalıtım süreci daha çok isteğe bağlı bir şekilde gerçekleşmekte. Fakat dış duvar kaplama yapıyorsanız o kaplamanın hoş ve güzel durması da şarttır. Ancak bu sayede kaplama amacını yerine getirmiş olur. Bunun için size tavsiyemiz evinizin dekorasyonuna uygun kaplama seçenekleri buluyor olmanız. Evinize farklı bir tarz katacak, dışarıdan bakıldığında seçimini kolaylaştıracak ve olabildiğince hoş gösterecek duvar kaplamaları birinci tercihiniz olmalı.

Sonrasındaysa sıra dış duvar kaplamayı tamamlamaya gelecek. Bunun için duvar kaplama malzemelerini alın ve hızlı bir şekilde işe koyulun. Kaplama işlemini işini bilen bir usta eşliğinde gerçekleştirmeniz her zaman en sağlıklısı olacaktır.

Dış Duvar Kaplama Nasıl Yapılır

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

  • Ahşap
  • Alüminyum
  • Plastik
  • Hava Bariyeri
  • PVC

Üst taraftaki malzemeler ile kaplama yaptırmanız mümkün. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken husus bu malzemelerin normal araçlar olmayışı. Normal bir tahtayı ya da PVC’yi kaplama adına kullanamazsınız, çünkü kaplama adına kullanılacak olan ilgili materyaller özel olarak üretilmektedirler. Bu üretim sonucunda da duvara ve cepheye daha iyi yapışmaları, içerlerinde hava bariyeri oluşturmaları mümkün olur. Yani işin sonunda kaplamanızı “ahşap kaplama” ya da “PVC kaplama” şeklinde satılan noktalardan edinmeniz gerekiyor. Sonrasındaysa tarafınıza verilen talimatlar ışığında kaplamanızı gerçekleştirmeniz mümkün. Dış cephe kaplama malzemeleri bu şekilde. Dış duvar kaplama nasıl yapılır konusunda daha fazla bilgi için işin ehli ustalardan yardım almayı unutmayın.

Aynı zamanda bahçeniz için çardak tasarımlarına da göz atın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.