Çocuk Odası Halısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 40

Evinizde çocuğunuz için ayırdığınız çocuk odalarının en önemli eşyaları halılardır. Bu durumun en önemli sebebi çocuklarınız için kullanılan halıların herhangi bir şekilde sağlığı tehlikeye atmaması ve tamamıyla kaliteli olanlarda seçilmesi gerektiğidir. Her iki duruma dikkat ettiğinizde bunların yanı sıra dekorasyon uyumuna da özen göstermelisiniz. Çocuk odası halısı ile ilgili birçok konuyu içeriğimizde sizlerle detaylıca paylaşacak ve konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Çocuk Odası Halısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Odası Halısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir halı satın aldınız ve halıyı çocuğunuzun odasına serdiniz. Bu aşamada öncelikle halının kimyasal kokular vermemesine dikkat etmelisiniz. Kimyasal kokular ilerleyen dönemlerde solunum yolları rahatsızlıklarının ortaya çıkmasında etkili olacaktır. Bu sebeple siz de çocuğunuzun sağlığını düşünüyor ve herhangi bir şekilde hasta olmasını istemiyorsanız bu ve aşağıda belirtilen kriterlerin tamamına dikkat etmelisiniz.

  • Halının kalın bir yapıya sahip olmamasına dikkat edin.
  • Kalın halılar genellikle toz tutacağı için bebeğinizin halının üzerinde vakit geçirdiği zaman dilimlerinde rahatsız olmasına sebep olacaktır.
  • Halının kolay havalandırılabilir olmasına önem verin.
  • Halıyı satın aldıktan sonra mutlaka ve mutlaka çocuk odasına sermeden önce havalandırın.
  • Halıyı çekim gücü yüksek olan bir süpürge ile haftanın en az 5 günü süpürün.

Her bir adımı eksiksiz olarak uyguladığınızda çocuğunuzun sağlığı için çocuk odası halısı seçerken dikkatli olabileceksiniz.

Çocuk Odası İçin Halı Seçerken Hangi Renk Olmalıdır?

Halı Seçimi

Çocuk odasına halı satın aldığınızda renk seçimine önem veriyorsanız burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktanın halı renkleri ile mobilya renklerinin birbiriyle uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Her iki uyumu sağladığınızda çocuğunuzun odasını daha fazla sahiplenmesine ve rahat bir ortama sahip olacağına emin olmasını sağlayabilirsiniz.

Halıyı açık renklerden seçmek çocuğunuz için değil de sizin için bir dezavantaj olacaktır. Çocuk günün büyük bir bölümünü halının üzerinde oyun oynayarak geçireceği için halının kirlenme olasılığı daha yüksek olacaktır. Kapalı renk halılarda böyle bir sorunla karşılaşmak mümkün olmuyor. Bilinmeyen markaların halılarını satın almak halı üzerindeki boyaların zararlı içeriklere sahip olmasına sebep oluyor. Bu sebeple çocuğunuz halı üzerindeki herhangi bir nesneyi ağzına attığında olumsuz sağlık durumlarıyla karşılaşabilir.

Çocuğunuz için her şeyin en iyisini düşünün!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.