Bahçe İçin Kamelya Modelleri Neler?

0 68

Bahçe için kamelya modelleri nelerdir? Kamelya yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir? Kamelyalar hakkında bilinmesi gereken her şey burada.

Özellikle sıcak yaz günlerinde püfür püfür esen havada kamelyada oturmak gerçekten büyük bir keyif. Kamelyalar gerek şıklıkları ve gerekse sundukları konfor itibariyle son derece ideal bir alan olmaktalar. Öyle ki bahçenizde, kimsenin sizi rahatsız etmediği şartlarda keyif yapmak gerçekten hoş olacaktır. Bu noktada bahçenize bir kamelya yaptırabilirsiniz. Eğer bahçenizde kamelya adına yeterli bir boşluk, alan varsa bu durum son derece sevindirici. Zira emin olun ki bahçenize yapacağınız yatırımlardan en iyi kamelya olacaktır.

Bahçe İçin Kamelya Modelleri

Bahçe İçin Kamelya Modelleri

Birçok kamelya modeli mevcut. Kamelyaların genellikle tahtalardan yapıldığını bilmekteyiz, ancak tahtanın yanı sıra farklı materyallerden üretilen kamelyalarda var. Kamelyalar genişliklerine, işlevselliklerine, barbekülüklerine ve yapım aşamalarına kadar farklı fiyatlandırmalara tabi tutulmakta. Bu bağlamda da kamelyaya sadece basit bir oturma alanı olarak bakmamak gerek. Zira doğru yatırım yapmazsanız ve doğru kamelyayı almazsanız uzun vadede pişman olan siz olursunuz.

Kamelya Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle bölgenizin yağış ve nem oranına göre kamelya seçmeyi unutmayın. Eğer gerçekten fazlaca nemli ve yağışlı bir bölgede yaşıyorsanız bu durumda suya dayanıklı olan materyalleri tercih etmeniz gerek. Kamelyada kullanılan tahta tipi bile bu noktada farklılık gösterebilmekte.

Kamelya Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Eğer bütçeniz varsa tepe ve direklerinin tahtadan daha dayanıklı materyallerle üretildiği kamelyaları tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu kamelyalar hem daha uzun vadelidirler ve hem de kolay kolay yıpranmazlar. Aynı zamanda ısıyı bertaraf edebilen, yanları açılıp kapanan kamelyalar da tercihiniz olabilir. Eğer yanları açılıp kapanan bir kamelya alırsanız rüzgarın geldiği tarafları açmanız ve güneşin vurduğu tarafları kapatmanız mümkün olur. Bu durum da sizlere gerçekten büyük kolaylık sağlar.

Çatı tarafı geniş olan kamelyaları terci etmeye çalışın. Çünkü bu tip kamelyalar oturduğunuz bölgeyi daha iyi korurlar. Oturduğunuz bölgeyi milimle kapatan çatılardan ziyade, çatıyla bank arasında birkaç metre bulunan modelleri tercih edin. Bahçe için kamelya modelleri bu şekilde seçilmektedir. Kamelya yaptırırken nelere dikkat edilmeli hususunda daha fazla bilgi almak için bahçe aydınlatması fikirleri içeriğimize de göz atın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.