Açık Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

0 34

Açık ofis dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Modern ofislerin gözdesi olan açık ofis hakkındaki merak edilen her şeyi sizler için yanıtlıyoruz.

Yeni kurulan ofislerin neredeyse tamamı artık açık konseptte ortaya çıkmakta. Zira açık ofisler hem maliyet ve hem de fayda olarak son derece sağlıklılar. Açık ofisle beraber oda masrafından kaçınıyorsunuz, bu sayede de sadece tek bir masayı bölerek ofis çalışanlarınıza yer ayırmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda oda masrafından kaçındığınız gibi ofis entegrasyonunu da artmış oluyorsunuz. Çevrelerinde çalışan insanları gören çalışanlarınız daha fazla çalışmaya ve efor sarf etmeye başlamakta. Ek olarak hem sosyalleşme ve hem de çalışma şansı sunan bu ofis dizaynı çok daha verimli çalışma saatlerini de beraberinde getiriyor.Açık ofis dekorasyonu nasıl yapılmalıdır

Açık Ofis Dekorasyonu

Açık ofis dekorasyonu özünde son derece basit. Çünkü tek yapmanız gereken çalışanlarınıza belirli orada yer vermek ve onları ofisinize entegre etmek olacak. Ancak açık ofis tasarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Bu hususlara dikkat etmediğiniz takdirde açık ofisleriniz size negatif yansıyabilir.

Öncelikle çalışanlarınıza yeterli alan bırakmaya özen gösterin. Sırf açık ofis olduğu için çalışanlarınıza az bir özel alan bırakmayın. Bu noktada da açık ofisler için özel olarak dizayn edilen masa ve sandalye modelleri öne çıkıyor. Bu tip modeller tam olarak bahsettiğimiz sebebi engellemek üzerine düşünülmüş özelliklere sahiptirler.

Aynı zamanda açık ofisinizde bir hava alma alanı da muhakkak bulundurun. Çalışanlarınız sıkıldıkları zaman bu alanda vakit geçirmeli ve stres atmalılar. Bu alanı renkli ve rahat koltuklarla, eğlence araçlarıyla ya da sohbet masalarıyla donatmanız mümkün. 

Açık ofis dekorasyonu

Ofis Malzemeleri Seçimi

Alacağınız malzemelerin seçimini de özenle yapmanız şart. Rahat koltuklar seçmeye ve çalışanlarınıza engel olmayacak malzemeler kullanmaya özen gösterin. Özellikle boyutu ayarlanabilir olan, bel desteği bulunan ve arkaya doğru yatma şansı bulunan koltukların hem son derece şık hem de son derece verimli oldukları aşikar. Bu koltuklar ve ofis dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için ofis dekorasyonu nasıl yapılmalıdır yazımıza göz atın. Açık ofis dekorasyonu nasıl yapılmalıdır hakkında birçok bilgi bulacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.