3 Örnekle En İyi Salon Renkleri Nelerdir?

0 52

En iyi salon renkleri nelerdir? Salonumuzu hangi renkler çevresinde tasarlamalıyız? En iyi tasarım fikirlerini sizler için sunuyoruz.

Herhangi bir dekorasyonda renk seçimi hayati önem taşımakta. Zira bir dekorasyonun ilk izleminizi direkt olarak renkler oluşturmakta. Dolayısıyla dekorasyon hakkındaki genel fikrin yarısından fazlasını renklerin verdiğini söyleyebiliriz. Çünkü unutmayın ki göze hoş gelen herhangi bir işte ilk izlenim çok önemlidir. Bu bağlamda salonunuzu doğru renklerle dekore etmeli, doğru renkleri kullanarak tasarlamalısınız.

En İyi Salon Renkleri

  • Koyu Kırmızı ve Siyah
  • Pembe ve Beyaz
  • Mor ve Mavi

Muhakkak ki salon renklerinden kastımız sadece duvar boyası ve parkelerden oluşmamakta. Salonunuzda genel bir renk geçişi yaratmanız salon içerisinde bulunan her türlü eşyayı kapsamaktadır. Duvar rengi, koltuk rengi, halı rengi, ünite rengi ve hatta dekorasyonların rengi bile bu klasmana girmektedir. Bütün bu elementleri doğru renk seçimleriyle beraber kombine ederseniz de ortaya son derece hoş ve bakması keyif veren bir salon çıkacaktır.

Turuncu Salon

Koyu Kırmızı ve Siyah

İlk tavsiyemiz olan koyu kırmızı ve siyah daha çok ciddi bir hava yaratmak isteyen kesime hitap etmekte. Aynı zamanda renk geçişi bazında araya lacivert ve beyaz da atmanız mümkün. Bu tipteki bir salon son derece hoş durabiliyor. Fakat duvar boyası renginizi biraz daha açık kırmızı şeklinde tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

En İyi Salon İçin Pembe ve Beyaz

Renkli olmak, cıvıl cıvıl hissetmek ve salonlarına rengarenk bir ton katmak isteyenler için pembe ve beyaz olmazsa olmaz. En iyi salon renkleri arasında olan pembe ve beyazın birçok kombin ihtimali de bulunmakta. Bu renk seçeneklerinin arasına ister farklı tonları katabilir isterseniz de koyu tonlarla beraber sirkülasyon sağlayabilirsiniz.

En İyi Salon Renkleri

Mor ve Mavi

Bu noktada renk ve ton seçimini tamamen size bırakıyoruz. İster bir rengi kapalı ve diğerini de açık seçebilir, isterseniz ikisini de açık ya da kapalı tercih edebilirsiniz. Doğru renk geçişiyle beraber mor ve mavinin son derece hoş gözüktüğünü belirtelim. En iyi salon renkleri arasından mor ve mavi ile ortaya son derece güzel tasarımlar çıkartmanız mümkün.

Stüdyo daire tasarım fikirleri için de ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.