3 Örnekle Dekorasyon İçin En Uyumlu Renkler

0 85

Dekorasyon için en uyumlu renkler nelerdir? Bu soruyu sizlere 3 örnekle birlikte cevaplıyoruz. Gelin bu renklere birlikte göz atalım.

Yeni bir ev dekorasyonu hazırlayan kimselerin dikkat etmesi gereken en önemli konu renk seçimdir. Zira uyumlu renk seçimleri oluşmazsa ne yazık ki dekorasyonunuz da bir o kadar yavan kalır. Bu bağlamda kaliteli ve iyi bir ev dekorasyonu için güzel renk seçenekleri sağlamanız şart. Araştırmalar gösteriyor ki yeni bir ortama giren ve o ortamı tanıyan kişilerin dikkat ettikleri ilk unsur renkler oluyor.

Dekorasyon İçin En Uyumlu Renkler

Elbette ki renk seçimi sadece duvar boyalarından oluşmaz. Eğer birbirleriyle uyumlu renkler üretmek istiyorsanız her konuya dikkat etmeniz şarttır. Koltuk rengi, halı rengi, yatak rengi ve hatta dekoratif öğelerin renkleri bile bu klasmana girer.

Mavi ve Siyah

Eğer ciddi ama yerine göre hareketli olan renkler arıyorsanız mavi ve siyahı tercih edin. Mavi ve siyah tercihi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur mavinin tonu olacak. Eğer açık renkli bir mavi seçerseniz görece hareketli bir ortam oluşturmuş olursunuz. Ancak seçtiğiniz mavi renk ne kadar koyu olursa ortamın ciddiyeti de o kadar yüksek olur.

Mavi Renkli Salon

Sarı, Turuncu, Turkuaz

Dekorasyon için en uyumlu renkler arasında hareketli renkleri sevenler için bu alternatiflerin biçilmiş kaftan olduklarını belirtelim. Sarı ve turuncu rengin birbirleriyle olan uyumunu bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Aradaki turkuaz rengi ise daha çok farklılık yaratmak adına kullanılmalı. Sarı ve turuncu her ne kadar birbirleriyle uyumlu olsalar da sadece tek renk gibi görünebilmekteler. Turkuaz ile bu farklılığı ortaya koyun.

Dekorasyon İçin En Uyumlu Renkler

Yeşil ve Kırmızı

Yeşil ile kırmızının görece birbirlerine son derece zıt renkler olduğunu biliyoruz. Fakat yan yana geldiklerinde güzel bir ahenk oluşturduklarını belirtelim. Alışılmışın dışına çıkmak ve farklı renklerle dekorasyon yapmak istiyorsanız yeşil ile kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz. Bu tonlar hem daha hoş gözükme hususunda ve hem de farklılık yaratmada size büyük avantaj sağlayacaklardır.

Dekorasyon için en uyumlu renkler tavsiyelerimizle birlikte ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler yazımıza göz atabilirsiniz. Böylelikle dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alma şansınız mevcut.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.