2021 Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri İle Canlılığı Yakalayın

0 52

2021 yazlık ev dekorasyon fikirleri ile canlılığı yakalamaya hazır olun. Bu senenin trend yazlık dekorasyonlarını sizlere tanıtıyoruz.

Yazlık evlerin dekoratif fikirleri her zaman insanların kafasını karıştırmıştır. Zira yazlık sahipleri genellikle farklı türlerdeki tasarımları tercih etme eğilimindedirler. Yazlıklarını genellikle yaz aylarında kullanacak olan ev sahipleri hem yaz ayının trendine uygun hem de kendilerini rutin dekorasyon seçeneklerinden kurtaracak alternatifler aramaktadırlar. Bu durumda da yaz dekorasyonlarının genellikle rutin evlere göre farklı olduklarını görmek son derece normal. Aynı şekilde yazlık evlere uygun olarak hazırlanan ürünlerdeki fiyatlarda da bu değişikliği görebilirsiniz.

2021 Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Pandemi süreci ile bu sene yazı erken getirdik diyebiliriz. Birçok şehirde kış ve yaz arasında geçiş son derece hızlı yaşandı. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç ay içerisinde yazlık sezonunun açılacağı çok açık. Sezonun açılmasıyla birlikte de insanlar yazlıklarına akın ederek tatillerinin keyfini çıkartmak isteyecekler. Aynı zamanda halihazırda sahip oldukları yazlıkların dekorasyonlarını değiştirmek ya da yeni yazlıklarına dekorasyon yaptırmak isteyen birçok ev sahibi de mevcut. O halde gelin 2021 yazlık ev dekorasyon fikirleri ile bu senenin modasına hep beraber göz atalım.

Ahşap Yazlık Dekorasyonu

Ahşabın Kalitesini Hissedin

Doğayla iç içe olmayı seven, ağaçların ve ahşapların sahip olduğu kahve rengi tonlarında huzuru bulan kimseler için bu tasarım fikrini tavsiye ediyoruz. Yazlığınızı ahşap ürünlerle donatarak farklı bir hava kazanabilirsiniz. Üstelik ahşap ürünlerin hemen hemen her renkle uyumlu olduğunu da belirtmek isteriz. İster renkli, ister siyah, ister beyaz, isterseniz de farklı koyu tonlarla ahşap ürünlerinizi kombinleyebilirsiniz. Fakat genellikle beyaz ve siyah tonlarıyla ahşap renginin çok iyi uyum sağladığını belirtmek isteriz. Bu bağlamda, ahşap ürünlerle evinizi baştan aşağıya yenileyebilirsiniz.

Beyaz Yazlık Dekorasyonu

Beyaz Tonlarla Sakinliği Bulun

Renklerin farklı anlamlara geldiği ve insanda farklı duygular uyandırdığı bilinen bir gerçektir. Kimi renkler çevresine daha fazla enerji yayarken kimileri de daha sakin bir ortam oluşturmaktadırlar. Özellikle sade ve renksiz tasarımların sakinlik konusunda en iyi alternatifler olduğunu belirtmeliyiz. Birçok insan da genellikle yazlıklarını günlük hayatının yorucu sirkülasyonundan uzaklaşmak, tatil yapmak için kullanıyor. O halde 2021 yazlık ev dekorasyon fikirleri arasında olan beyaz tonların hakim olduğu yazlık dekorasyonuyla siz de sakinliği yakalayabilirsiniz. Evinizin neredeyse bütün eşyalarını beyazlarla donatacağınız bu dekorasyonda birincil amaç kullanıcısına huzuru aşılamak olacaktır. Bu tasarımda dikkat etmeniz gereken nokta koyu renkteki eşyalar kullanmayarak tezatlık yaratmamanız yönünde. Sadece açık ve beyaz tonlardaki ürünleri evinizde tercih edin.

Sokak Stili Dekorasyon

2021 Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri: Sokak Stilini Kullanın

Sokak stili özellikle 2021 yılı içerisinde en çok tercih edilen ev dekorasyonlarından bir tanesi oldu. Doğu ya da batı cephesinde penceresi bulunan, yani güneşin doğuşu veya batışını en iyi şekilde gören evlerde sokak stili dizaynlar mükemmel kullanılabilmekte. Siz de yazılığınızı sokak stiline göre düzenleyebilirsiniz. Böylece evinize canlı bir hava katacak, göze hoş gelen tasarımlar elde edebileceksiniz. Sokak stilini seven ve bu tip tasarımlardan hoşlanan kimseler için yazlıkların en iyi uygulama yerleri olduğunu belirtelim. Çünkü sokak stili evlerde mümkün olduğunca az dekorasyon ürünü ve eşya bulunmalıdır. Bu bağlamda aktif olarak kullandığımız evlere nazaran yazlıklarımızda bu stilleri uygulamamız çok daha kolay olacaktır. 2021 yazlık ev dekorasyon fikirleri arasından sokak stilini muhakkak değerlendirin.

2021 Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri Baskın Sarı Renkler

Baskın Sarı Renkleri Kullanın

Son dekorasyon fikrimiz de baskın sarı renklerin kullanıldığı bir dizayn olacak. Sarı renk kullanımının son zamanlarda pek popüler olmadığını belirtelim. Çünkü bu tipteki bir dizaynı tutarlı bir şekilde yakalamak son derece zor bir iş. Sarı gibi hareketli bir rengi ton bazında yakalayabilen çok az ev tasarımı bulunmakta. Ancak yakalandığı zamanda ortaya mükemmel bir sonuç çıkıyor. Eğer siz de özellikle altın sarısı renkleri seviyorsanız sarı ağırlıklı bir yazlık tasarlayabilirsiniz. Zira yaz ayının hakim olduğu genel sarı renk evinize de girerse ortaya son derece tatmin edici bir sonuç çıkabilir.

Sarı tonlarında tasarım yaparken dikkat etmeniz gereken husus genellikle bez renginde ürünler kullanmak olacak. Aynı zamanda tavan askılığınızın ve ışığınızın da sarı tonlarda renk yansıtmasına dikkat edin. Duvarlarınız ve parkeleriniz ne tam beyaz ne de tam koyu tonlarda olmalı, buralarda da sarı rengi bol bol kullanmalısınız. 2021 yazlık ev dekorasyon fikirleri arasından baskın sarı renklerin yerine göre son derece iyi bir seçim olabileceğini belirtelim. Ayrıca yazlığınıza farklı kokularla renk katmak niyetindeyseniz de Oda Kokusu Tercihi Nasıl Olmalıdır adlı yazımıza mutlaka göz atın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.