2021 Trend Küvet Modelleri Nelerdir?

0 66

2021 trend küvet modelleri ile bu senenin en çok tercih edilen banyo ürünlerini göstereceğiz. Küvet seçimi yapacaksanız içeriğimize göz atın.

Birçok ev sahibi küvette duş almayı duşakabine göre daha fazla tercih ediyor. Haliyle de yeni yaptırılan evlerde iyi bir küvet olmazsa olmazlardan birisi haline geliyor. Bir küvetin gerek yapısı, gerek tasarımı ve gerek mimarisi son derece önemlidir. Zira kötü bir tasarıma sahip olan küvetler yeterince işlevsel olamayabiliyor. Bu tip küvetler hem dışarıdan kötü gözüktükleri gibi hem de kullanıcılarını rahatsız etmekteler. Dolayısıyla iyi bir küvet alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken hususları bu üç maddeyle sıralamamız mümkün. Kaliteli bir deneyim için küvet tasarımına ve mimarisine , uzun süreli kullanımda oluşabilecek problemleri engellemek için de küvet yapısına özen göstermelisiniz. O halde gelin 2021 trend küvet modelleri nelermiş görelim.

2021 Trend Küvet Modelleri

Küvet modellerinden bahsetmeden önce seçeceğiniz küvette dikkat etmeniz gereken temel unsurları ayrıntılamak isteriz. Öncelikle alacağınız küvetin yapısına dikkat edin. Özellikle ayaklı ve çerçevesiz modellerin hızlıca kırılabildiklerini bilmekteyiz. Bu bağlamda sağlam seramikten yapılmış geniş küvetleri tercih edin. Küvetlerdeki seramiklerin kalın olması da son derece önemlidir. Böylece olası kırılma ya da çatlama problemlerinin de önüne geçmiş olursunuz. Küvet yapısındaki ağırlık dengesine dikkat edin. Kimi küvetler estetik açıdan güzel gözükmek amacıyla ağırlık dengelerini kaybedebiliyorlar. Böylece küvet içerisinde duş alan ev sahipleri bir tarafa daha fazla ağırlık verirken o tarafın zaman içerisinde yıpranmasına istemeden de olsa sebep olabiliyor.

Banyo duşu

Çerçevesiz ve Ayaklı Modeller

2021 trend küvet modelleri arasında yoğunlukla çerçevesiz ve minimal ürünler mevcut. Eski binalarda ve yapılarda sıklıkla içe göçük olarak kullanılan küvetleri görmekteyiz. Bu tip küvetler ne yazık ki uzun kullanımda aşınmaya sebebiyet verebiliyorlar. 2021 senesi içerisinde ayaklı küvetler daha çok moda oldular. Bu küvetlerin ayakları direkt olarak yere sabitlenebilmekte. Dolayısıyla içe göçük olan küvetlerle hemen hemen aynı işlevi görmekteler. Tek farkları estetik olarak daha hoş olmaları, daha kolay temizlenebilir olmaları ve minimal olmaları. Aynı zamanda fazla alan işgal etmediklerini de hatırlatalım.

2021 trend küvet modelleri

2021 Trend Küvet Modellerinden İçe Göçük Yapılar

Üst paragrafta 2021 trend küvet modelleri arasında içe göçük yapıların olmadığını söylemiştik. Ancak elbette ki bu durum içe göçük küvetlerin de yerine göre son derece hoş durmayacağı anlamına gelmiyor. Eğer banyonuza içe göçük küvetlerin daha fazla yakışacağına inanıyorsanız tercihinizi bu yönde kullanmalısınız. Zira her banyo yapısında bu tip küvetler son derece iyi olabilmekteler. Aynı zamanda banyonuzda daha fazla alan kazanmak için de böyle bir tercih yapabilirsiniz. İçe göçük küvetlerde tavsiyemiz çerçeveleri geniş modelleri almanız yönünde olacak. Böylece çerçeve genişliklerinden faydalanarak daha rahat bir kullanım imkânına erişmeniz mümkün olur. Aynı zamanda çerçeve renklerini beyazdan farklı bir renk seçerek ya da direkt olarak küvetinizi beyaz dışında farklı bir renk seçerek alışılmışın dışında ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mini Küvet

Mini Küvetler

Küçük çocuklar için ya da küçük banyolar için mini küvetlerin de tercih edildiğini görmekteyiz. Eğer banyonuzda küvet için bir yer yoksa ya da çocuğunuza özel bir küvet düşünüyorsanız mini modellere göz atın. Mini modeller yerine göre son derece kullanışlı olabiliyorlar. Üstelik herhangi bir taşıma problemleri ya da yer değiştirme problemleri de bulunmuyor. 2021 trend küvet modelleri arasında mini küvetleri seçerken renk tercihinize dikkat edin. Tercih ettiğiniz rengin banyonuzun genel yapısıyla uyumlu olmasına özen gösterin. Genellikle açık ve canlı renklerin mini küvetlere çok yakıştıklarını belirtelim.

Yuvarlak Küvet

Üçgen, Kare ya da Yuvarlak Küvetler

2021 trend küvet modelleri arasında yuvarlak ve üçgen modeller de sıklıkla tercih edilmekte. Dikdörtgen modellerin aksine bu küvetlerin yeni yeni popülerleşmeye başladığını belirtelim. Dolayısıyla önümüzdeki seneler içerisinde üçgen, kare ya da yuvarlak küvetlerin daha fazla popülerleşmeye başladığını görebiliriz. Gerek geniş olmaları, gerek daha az yer kaplamaları ve gerekse hoş dekorasyonlarıyla bu küvetler de gayet iyi alternatifler. Eğer alışılmışın dışında bir dekorasyon arıyorsanız ya da sadece dikdörtgen küvetlerden sıkıldıysanız bu alternatiflere göz atabilirsiniz.

2021 trend küvet modelleri içeriğimizde sizlere bu senenin popüler varyasyonlarını tanıttık. Bu varyasyonların yanı sıra banyo dekorasyon fikirleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.