2021 Trend Koltuk Takımı Modelleri Neler?

0 70

2021 trend koltuk takımı modelleri adlı yazımıza hoş geldiniz. Salon modeli oluştururken koltuk takımı seçme usullerine yakından bakalım.

Koltuk takımı seçimi yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Evinizdeki uyum bütünlüğünün neredeyse yarısını koltuk takımları sağladığı için tercihlerinizde doğu karar vermeniz gerekecek. Koltuk takımı seçiminizde kombin oluşturabilirseniz estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz koltuk takımınızı perdenize veya halınıza göre kombinlemek olacak. Duvar rengine yakın bir koltuk rengi seçerseniz de salon içerisindeki uyum bütünlüğü en üst seviyeye çıkacaktır.

Hazırlayacak olduğunuz salonlarda 2021 trend koltuk takımı modelleri nasıl olmalıdır diyorsanız gelin hep birlikte görelim.

2021 Trend Koltuk Takımı Modelleri

2021 yılına güzel bir başlangıç yapmak isteyenler için oldukça işe yarayacak olan bu yazımızda sizlere ufkunuzu açacak modelleri anlatacağız.  Bu koltuk takımı modelleri sadelikle ön plana çıktığından dolayı son dönemlerde oldukça popüler. Şimdi sizlerle birlikte 2021 trend koltuk takımı modellerini görelim.

  • Minimal Modeller
  • Altın Renkli Modeller
  • Koyu Tonlu Modeller
  • Açık Renkli Modeller

Minimal Koltuk

Minimal Koltuk Takımları

Eğer bir minimalist dekorasyon stili oluşturmak istiyorsanız minimal koltuk takımları seçerek işe başlayabilirsiniz. Sadeliğiyle ön plana çıkan bu minimal koltuk takımları 2021 yılında trend koltuk takımı modelleri arasında. Minimal koltuk takımında renk ve doku sayısını azaltmak çok önemli. Bu yüzden minimal koltuk takımlarını seçerken renk ve doku sayısını azaltmakla işe başlamalısınız. Minimal koltuk takımı dekorasyon stilinde koltuk rengini duvara yakın bir şekilde veya ters bir renkle kombinleyerek uyum bütünlüğünü sağlayabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz bu koltuk takımı modeli seçiminde tek bir renk kullanmanız yönünde. Özellikle Amerikan salonlarda minimal koltuklar sık kullanılmakta.

Altın Renkli Koltuk

Altın Renkli Koltuk Takımları

2021 trend koltuk takımı modelleri arasında altın renkli koltuk takımları oldukça göz önünde! Bu dönemde sade koltuk takımları ön planda da olsa yüksek bütçeli aileler tarafından altın renkli koltuk takımları oldukça tercih ediliyor. Lakin şunu söylememiz gerekiyor ki altın renkli koltuk takımlarını sadece doğru bir şekilde tasarlarsanız salonunuzun uyum seviyesini oldukça yükselteceksiniz. Aksi bir durumda altın renkli koltuklar hoş görünmeyebilir. Salonunuzda klasik bir hava oluşturmak istiyorsanız altın renkli koltuk takımları bunun için gayet ideal. Bunu oluşturmak için altın rengini aşırı derecede fazla kullanmamalısınız. Sizlere tavsiyemiz mobilyalarda şerit halinde kullanmanız veya koltuk üstündeki yastıklarınızı bu renkte tercih etmeniz olacaktır. Beyaz ve altın rengi birlikte çok güzel bir görüntü çıkartabiliyor. Bu tür modeller genel olarak duvar renginin gri veya açık pembe olmasıyla tasarlanıyor. Uyum bütünlüğü istiyorsanız tercih etmiş olduğunuz altın renkli koltuk takımlarına göre bir ev tasarlamanız gerekecek.

Koyu Tonda Koltuk Takımı

2021 Trend Koltuk Takımı Modelleri: Koyu Tonda Koltuk Takımları

Koyu tonda koltuk takımları diğer aksesuarlarla uyum sağlarsa ortaya çok güzel bir dekorasyon modeli çıkartabilir. Bu koltuk takımının seçilmelerinin en nadide sebepleri zarif ve şık gözükmesi. Koyu tonda koltuk takımları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aşırıya kaçmamak. Aşırı bir koyu ton seçilirse ortamın uyumu bir anda yok olabilir. Ayrıca koyu tonda koltuk takımlarıyla dekorasyon modeli oluşturulurken ışıklandırma sistemini iyi bir şekilde tercih etmelisiniz. Siyah tonda koltuk modelleri turuncu renk duvarlarla birlikte oldukça güzel gözükmekte. Koyu tonda koltuk takımlarıyla uyum yakalamak istiyorsanız evin içerisindeki diğer aksesuarları açık renkte seçmeniz gerekecek. Perde, halı ve duvar rengi seçiminize özenle dikkat etmelisiniz.

2021 Trend Koltuk Takımı Modelleri

Açık Renkli Koltuk Takımları

Salonlar yaşam alışkanlıklarınızı şekillendirdiğiniz ve içerisinde tüm eylemleri gerçekleştirdiğiniz yer olduğundan dolayı burayı en iyi şekilde dekore etmelisiniz. Bu yüzden salonunuz ne olursa olsun evlerinizin merkezi olarak yer alır. Açık renkli koltuk için iyi bir renk seçimi yapmalısınız. Bu noktadaki seçimleriniz şık bir salon düzeni için kritik rol oynamakta.

Açık renkli koltuk takımında popüler olan renkler arasında beyaz ve bej koltuk rengi 2021 trendlerinde! Renkli ve açık tonlarda koltuk takımı seçerek ortamda romantik bir hava oluşturabilirsiniz. Açık renkli koltuk takımlarını tercih ederken düzgün bir perde seçimi koltuk takımlarınızı destekleyip uyum bütünlüğünü arttırabilir. Ayrıca ev aksesuarlarının da sade renkte olması koltuklarla uyum içerisinde olmasını sağlayacaktır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz 2021 trend koltuk takımı modelleri yazımızın burada sonuna geldik. Sizler de artık salonunuzu oluştururken yazımızdan ilham alarak koltuk takımınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.