2021 Mutfak Masası Modelleri İle Mutfağınıza Canlılık Katın

0 144

2021 mutfak masası modelleri ile bu senenin trend masa tercihlerini tanıtıyoruz. Yemek masası fikirleri için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yemek ya da mini mutfak masaları hemen hemen her evde kullanılmakta. Bir mutfağın tasarım dilini de en fazla öne çıkartan yapı genellikle bu oluyor. Masa etrafında şekillenen tasarım dili mutfağa ciddi bir bütünlük havası katmakta. Eğer masa ile mutfağın genel dizaynı uyuşmazsa ne yazık ki ortaya hoş olmayan görüntüler çıkabilmekte. Bu bağlamda masa tercihinizi son derece dikkatli yapmalısınız. 2021’in mutfak tasarımları yoğunlukla masa çevresine kurulu olarak düzenleniyor.

2021 Mutfak Masası Modelleri

2021 itibariyle mutfak masaları trendlerinde ciddi değişiklikler yaşandı. Firmalar artık daha çok minimalist ve sade tasarımları müşterilerine sunmaktalar. Gri, beyaz ve siyah gibi renklerin yanı sıra da açık tonlarda tasarlanan minimalist yemek masaları bu senenin en çok tercih edilenlerinden. O halde gelin bu yılın en çok tercih edilen mutfak masalarına göz atalım.

Renkli Masa

Renkli Mutfak Masaları

2021 mutfak masası modelleri arasında renkli masalar sıkça tercih ediliyor. Müşteriler genellikle mutfaklarını renkli bir yapıya büründürerek kullanmaktan büyük keyif alıyorlar. Özellikle iyi güneş alan mutfaklarda açık tonların mükemmel randıman sağladığını görebilmekteyiz. Açık yeşil, açık sarı, açık pembe, açık kırmızı ve benzeri renklerde masalar kullanarak mutfağınızda farklı bir hava yaratabilirsiniz. Üstelik yoğunlukla koyu tonlara sahip bir mutfağınız varsa da açık renkleri tercih etmeniz mümkün. Zira bu yolla birlikte mutfağınızın renk paletinde genel bir tezatlık yaratarak göze daha hoş gelen tasarım dili elde edebilirsiniz.

Koyu Tonda Mutfak

Koyu Tonlu Tasarımlar

Özellikle güneş almayan mutfaklarda koyu tondaki tasarımlar sıklıkla tercih ediliyor. Ancak yoğunlukla kahverengi ve siyah arasında giden bu renkleri farklı tonlarla da desteklemenizi öneriyoruz. Örneğin siyahla beraber kullanılan koyu kırmızı ya da koyu lacivert 2021 mutfak masası modelleri mutfağınıza farklı bir hava katacaktır. Kaliteli bir mutfak ışıklandırmasıyla beraber bu tipteki masalar kullanıcısına büyük keyif verir. Koyu tonda masa tercihi yapılırsa da konumlandırmanın ana ışık noktasına göre dikey açıda yerleştirilmemesini önermekteyiz. Bu gibi bir durumda masanın asıl rengini gölgeleyeceksinizdir

2021 Mutfak Masası Modelleri: İşlevsel Ürünler

Bir mutfak masası alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus işlevsellik. Uzun vadeli kullanımda herhangi bir sorun yaşamamanız adına işlevsel ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz. Görüntünün yanı sıra önem vermeniz gereken bir diğer husus olan işlevsellik günümüz mutfak masası modellerinde en çok tercih edilen özelliklerden bir tanesi. Artık mutfak masaları açılır kapanır sistemleriyle ya da tamamlanma opsiyonlarıyla farklı şekillere bürünebilecek dizaynda üretiliyorlar. Özellikle kaliteli malzemeden yapılma, eklenebilir mutfak masası modellerinin uzun vadede daha çok işinize yarabileceğini belirtelim. Böylelikle ilerleyen süreçlerde herhangi bir tasarım değişikliği yapma ihtiyacı hissederseniz masanızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

2021 Mutfak Masası Modelleri, İşlemeli Masa

İşlemeli Mutfak Masaları

2021 mutfak masası modelleri arasında işlemeli ürünler trend konumda değiller. Daha çok düz hatlara ve minimalist tasarımlara sahip olan masalar fazlaca tercih ediliyorlar. Ancak mutfak tasarımınıza göre işlemeli masaları da kullanmanız elbette ki mümkün. Eğer mutfak dolaplarınızda ve duvarlarınızda yoğun işlemeler kullanıyorsanız masanızı da bu temaya uyumlu hale getirmelisiniz. Böylece ortaya daha hoş bir görüntü çıkacak, daha renkli bir mutfak elde edeceksinizdir. Günümüzde doğu desenlerinin yoğunlukla masa modellerinde kullanıldığını görmekteyiz. Bu tipteki desenlere sahip alternatif masa modelleriyle hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Fakat mutfağınız daha çok sade ve düz hatlar üzerine kuruluysa işlemeli mutfak masaları tercih etmemenizi öneriyoruz.

Dikdörtgen Masa

Mekan Şekline Göre Kullanım

Mekan şekline göre ürün seçmek son derece önemlidir. Mutfağınızın genel tasarımına bakarak seçimlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Eğer kare  mutfağa üçgen ya da boyuna uzun mutfağa kare masa alırsanız ne yazık ki hoş bir görüntü elde edemezsiniz. 2021 içerisinde çıkan modeller bu konuda da birçok çeşitliliğe ayrılmakta. Geçtiğimiz birkaç seneyle beraber bu sene de mutfak şekline göre masa tercihi hâlâ devam ediyor. Mutfağınızın genel şekline göre masa tercihinizi gerçekleştirmeyi unutmayın. Üçgen mutfaklarda üçgen masalar, uzun mutfaklarda dikdörtgen masalar ya da kare mutfaklarda da kare masalar daha hoş bir görüntü oluşturabilmekteler. 2021 mutfak masası modelleri arasından istediğiniz tasarıma uygun ürünü ilgili mağazalardan bulabilmeniz mümkün. Minimalist mutfak tasarım dili ile alakalı olarak daha fazla bilgi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.