2021 Bahçe Aydınlatması Fikirleri Nelerdir?

0 47

2021 bahçe aydınlatması fikirleri ile siz de bu yıla damga vurabilirsiniz. Bu yılın en güzel aydınlatma fikirlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Birçok insanın gerek yaz ve gerekse kış aylarında bahçelerde vakit geçirmeyi sevdiklerini bilmekteyiz. Üstelik bu bahçe tamamen size aitse ve sizin konfor alanınızdaysa da tadından yenmiyor. Fakat elbette ki gerek dekoratif ve gerekse işlevsel bazda bahçe aydınlatması yapmak şart. Zira sadece evinizden gelen ışıklar ile akşamları bahçede oturmanız imkânsız. Dolayısıyla iyi ve işlevsel bir ışık düzeneği oluşturarak bahçenizin albenisini yükseltebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bahçe ışıklandırmasının nasıl olması gerektiğini ve bu senenin en trend fikirlerini anlatacağız. Tavsiyelerimizi uygulayarak güzel bir bahçe ortaya çıkartmanız mümkün. Aynı zamanda verdiğimiz fikirlerle ya da fikirlerden ilham alarak da bir aydınlatma düzeneği yaptırabilirsiniz.

2021 Bahçe Aydınlatması Fikrileri

2021 Bahçe Aydınlatması Fikirleri

  • Soba Efekti Veren Aydınlatmalar
  • Tavan Askıları
  • Led Şeritler
  • Lamba Dekorasyonları

Bahçe aydınlatmalarının her mekana ve bölgeye göre değişebildiğini belirtelim. Eğer çevrenizde ışığı yansıtacak hiçbir kaynak bulunmuyorsa tasarımınızı bu duruma göre inşa etmelisiniz. Aynı zamanda çevrenizdeki ışık kaynakları fazlaysa da aydınlatmanızı daha mütevazi yapmanız doğru olacaktır. Aydınlatma yapmaya başlamadan önce bahçenizin genel yapısına göz atın. Bu yapı doğrultusunda en mantıklı bulduğunuz fikirleri uygulamaya çalışın. Zira unutmayın ki her fikir her bahçe için uygun değildir. Bahçe düzeni, dekorasyonlar, koltuklar, sandalyeler, bahçe genişliği derken bu konunun gittikçe uzaması mümkün. 2021 bahçe aydınlatması fikirleri nelermiş gelin tek tek göz atalım.

Soba Efekti Veren Aydınlatmalar

Bu sene içerisindeki birçok bahçede soba efekti veren aydınlatma kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle ahşap ağırlıklı bir bahçeniz varsa bu tip ışık kaynaklarının son derece şık olduklarını belirtelim. Üstelik fiyat bazında da soba efektine sahip olan aydınlatmalar fazla tuzlu değiller. Ucuz ücretlerle birlikte siz de bu aydınlatmaları kolaylıkla elde edebilirsiniz. Soba efekti veren birçok alternatif ışık kaynağı mevcut. Direkt olarak soba şeklinde tasarlanan ışık kaynaklarından tutun da el fenerlerine, gece lambası tarzında olan aydınlatmalardan tutun da masa aydınlatmalarına kadar birçok alternatifiniz var. Bu alternatiflerden evinize, bahçenize, bahçe dekorasyonunuza ve eşyalarınıza en uygun olan modeli seçebilirsiniz. 2021 bahçe aydınlatması fikirleri arasından soba efekti veren ürünler çok tutuluyor.

2021 Bahçe Aydınlatması Fikirleri: Tavan Askıları

Tavan askılarının hemen hemen her bahçede vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Bu sene içerisinde de tavan askıları son derece moda. Muhtemelen önümüzdeki senelerde de moda olmaya devam edecek. Çünkü bu vazgeçilmez ekolün bahçelere kattığı hava gerçekten çok güzel. Gerek dekoratif ve gerekse işlevsel bazda tavan askılarıyla düzenlenen ışıklardan verim almanız mümkün. Son derece hesaplı olan bu ışıklar bize göre her bahçede bulunmalılar. Bahçenizde halihazırda yeterli ışık kaynağı olsa bile tavan askısı şeklindeki aydınlatmaları dekoratif bazda tercih edebilirsiniz. Belki de kullanım açısından size fayda da sağlayabilirler. Sıfırdan bahçe tasarlayanların ise kesinlikle tavan askısı şeklindeki ampul ve benzeri ışık kaynaklarını kullanmaları gerek.

Led Işıklandırma

Led Şeritler

Bahçenizdeki yola, kamelyanıza, sandalye çevrenize ya da evinizin bahçeye bakan girişine led şerit çekmeyi hiç düşündünüz mü? Bizce düşünmelisiniz, çünkü bu led şeritler yerine göre son derece şık olabilmekteler. Tavsiyemiz bu led şeritler ile birlikte daha fazla renk seçeneği oluşturmanız olacak. Üstelik led şeritler de son derece hesaplıdırlar. Lakin ledlerin kolaylıkla bozulabildiğini unutmayın. Bu bağlamda led şeritleri muhakkak korunaklı olan bir bölgeye çekmeniz gerekiyor. Bu sayede yağmur, rüzgar ve benzeri dış etkilerden led şeritleriniz etkilenmezler. Farklı renk seçenekleriyle beraber güzel kombinler ortaya çıkartarak bu şeritleri en iyi şekilde kullanmanız mümkün. 2021 bahçe aydınlatması fikirleri arasında led şeriler sıklıkla kullanılmakta.

Bahçe Lambası

Lamba Dekorasyonları

Caddeler ve sokaklarda bulunan lamba dekorasyonlarını bahçenizde de kullanmanız mümkün. Mini lambalar şeklinde konumlanan bu dekorasyonlar yerine göre son derece de şık olabilmekteler. Tavsiyemiz bahçe yolunuza, kamelyanızın çevresine, evinizin etrafına ya da belirleyebileceğiniz kritik noktalara lamba dekorasyonu yerleştirmeniz olacak. Böylece çok daha hoş ve güzel bir bahçe görüntüsü elde edebilirsiniz. Lamba dekorasyonu yaparken muhakkak sarı ışık kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda da seçtiğiniz lambaların dekoratif bazda hoş durmasına dikkat edin. Çünkü bahçenizin büyük bir görüntüsü bu lambalardan meydana gelecek.

2021 bahçe aydınlatması fikirleri bu şekildeydi. Bahçeler hakkında daha fazla bilgi almak adına bahçe dekorasyonu nasıl olmalıdır yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.